НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. "Буковина" - "Металург" (З) 3:2. Переміг - "Севастополь"! ###

«Буковина» Чернівці – «Металург» Запоріжжя - 3:2 (2:2)

Голи: Сантрапинских 2, Басов 31, Гунчак 47 пен - Писоцкий 32, Матеуш 34

15 травня. СОУ «Буковина». 4500 глядачів

Арбітр – А. Яблонський (Тернопіль). Асистенти арбітра – Л. Харко (Луцьк), О. Павлінов (Одеса). Четвертий арбітр – М. Левко (Чернівці). Інспектор ФФУ – О. Гордієнко (Дніпропетровськ).

«Буковина»: О. Мусієнко, І. Циколія, С. Басов, В. Мельник, О. Вечтомов, Р. Гунчак, А. Крамар, Р. Дорош, Т. Яворський (В. Найко, 66), Є. Сантрапинських (Р. Степанков, 84), С. Маковійчук (О. Семенюк, 41). Гол. тренер – Вадим Заяць.

«Металург»: В. Руденко, С. Рудика, Матеус, Х. Ашраф, Ю. Штурко (М. Скороходов, 75), С. Сидорчук (к/к), Є. Пісоцький, А. Тейку (Г. Жуніор), А. Каськов (М. Імереков, 55), Е. Соболь, І. Матяж. В. о. гол. тренера – С. Зайцев.

Попередження: Матеус («Металург», 29), Т. Яворський («Буковина», 36), І. Циколія («Буковина», 42), А. Крамар («Буковина», 59), Є. Пісоцький («Металург», 67), М. Скороходов («Металург», 77), О. Вечтомов («Буковина», 81).

Видалення: Х. Ашраф («Металург», 84).

Про важливість результату цього матчу для запорізького «Металурга» годі й казати, та й для «Буковини» це був чи не останній шанс реабілітуватися перед своїми уболівальниками за дві безколірні домашні нічиї з аутсайдерами чемпіонату. Що ж переможе – бажання повернення у прем’єр-лігу чи характер агресивної вдома команди, що мріє закріпитися у провідній шістці? Відповідь на це футбольна громадськість України мала отримати у вівторок на СОУ «Буковина» в Чернівцях. І отримала. Хоча матч видовищним і яскравим навряд чи назвеш, проте фейерверк голів і закручену інтригу команди своїм уболівальникам забезпечили! Ну й, звичайно, глядачі побачили на футбольному полі достойних один одного суперників і якісну гру в їх виконанні.

Не встигли трибуни привітати команд із початком гри, як м’яч вже опинився у воротах запорізького «Металурга». У першій же атаці «Буковина» зробила те, що від неї, власне, і очікували. Пішов простріл із правого флангу атаки, Маковійчук м’яча пропустив, а Сантрапинських гострим ударом, як шпагою, вразив ворота гостей. 1: 0!

Запорізька команда очікувано за такого результату пішла вперед, та дивідендів це їм не принесло. Натомість заряджений на позитив Маковійчук двічи ледь не втікав від суперників під час контратак, проте арбітр чомусь порушення правил у цих моментах не фіксував. Тим часом «Буковина» оговталася від радощів і намагалася вирівняти гру. Спочатку Штурко тільки за допопогою фолу зупиняє в центрі поля Крамара, а пізніше Басов напрочуд невдало пробивав головою після поданого кутового.

На 9 хвилині Пісоцький гостро прострілював із правого флангу, і цей простріл перервав Мусієнко. Оце і був, напевно, найгостріший момент у «Металурга» на початку матчу. Чернівчани дуже грамотно вишикували захисні редути, і в гостей абсолютно нічого не виходило в атаці, хоча, якщо бути правдивим, то зазначу і про те, що «Буковина» аналогічно не могла пробитися до воріт Руденка. Що тут ще скажеш: закрита гра, в який дуже велике значення має результат...

Лише на 25 хвилині Гунчак після подачі кутового ледь не підправив «шкіряного» у ворота суперника, а після того, як м’яча було відкинуто, по воротах розрядився Маковійчук. Невдало. Мимо. Через п’ять хвилин Яворський зі штрафного пробив прямо в руки Руденку, а в наступній атаці «Буковина» споткала кутового. Подача, м’яч летить до «маестро другого поверху» Басова ііііі..... 2:0! «Золота голова» засяяла у повній мірі!

Здавалося б, інтрига наказала довго жити... А ні! Ні, ні й ще раз ні! «Металург» - грамотна й хороша команда, і вона миттю скористалася кількахвилинною розслабленістю господарів. На наступній хвилині Пісоцький стрімко пройшов лівим флангом і прокинув «шкіряного» проміж ніг Мусієнка. І це вже 2:1!

Не встигли трибуни зрозуміти, що сталося, як Мусієнко був змушений вдруге поспіль діставати м’яча із власних воріт. Це Матеус після розіграшу кутового зрівнює рахунок у матчі. 2:2! Буває і таке: за чотири хвилини – 3 гола, і миттю із 2:0 вимальовується 2:2...

Мабуть, глядачі, та й сама «Буковина» оговталися лише наприкінці першого тайму. А до того протягом десяти хвилин «Металург» на підйомі нещадно «пресував» господарів у центрі поля та на половині господарів. Проте, перевага – перевагою, а моментів біля воріт Мусієнка все ж не було. І саме чернівчани могли забити гола «в роздягальню»! Вже на додаткових хвилинах Вечтомов пробивав головою вище воріт, а пізніше багатоходівка Крамар – Яворський – Сантрапинських завершилася ударом останнього. В руки Руденку.

На поле після перерви пізніше повернулися господарі. Напевно, винушовали плани, як повернути перевагу в рахунку -) Напевно, добрі були в них плани, адже не пройшло і хвилини, як Семенюк заробив пенальті, а Гунчак чітко його використав! 3:2, і все розпочинається знову!

«Металургам» нічого не залишалося робити, як іти вперед. В ці хвилини помітними були Пісоцький і Ашраф, проте їхні потуги розбивалися об стіну захисту господарів. На 50 хвилині Мусієнко знімає м’яча просто з голів нападників запорізьців, а через хвилину він ловить «кулю» від Сидорчука. Удар головою Рудики відводить у свою чергу Вечтомов, а трохи пізніше Циколія під час захисту зіграв... Ні, точніше буде сказати, м’яч попав йому в руку. Як то кажуть, «на розсуд арбітра», а він розсудив, що «злого умислу» в захисника «Буковини» не було. До того ж, Іраклій вже мав у своєму пасиві «гірчичника», і, таким чином, все могло скластися для суперників по-іншому. Але не сталося.

Потім ініціатива перейшла до чернівчан. На 54 хвилині Яворського знесли біля лінії штрафного майданчика, та постріл Гунчака взяв Руденко. На 56 хвилині Басов міг відзначитися головою вдруге, але м’яч пішов вище. Через чотири хвилини Сантрапинських настирністю й зарядом не боротьбу заставив нервувати захист «металургів» на лівому фланзі атаки «Буко».

Пішла гра на «зустрічних». Обмін жовтими картками, замінами й, звичайно, атаками. Швидка атака «Металу» закінчилася ударом Жуніора на 70 хвилині, а вже на 73 Семенюк, вправно дриблінгуючи, обіграв кількох захисників суперника і пробив. Стадіон «Охнув», та м’яч врізався в сітку із зовнішньої сторони.

Саме в ці хвилині дуже впевнено кілька разів зіграв «висячій» на жовтій картці Циколія. Окрім чіткої гри в захисті саме він розпочав атаку «Буковини», після якої перевага господарів могла повернутися до двох голів. Гунчак зі штрафного, а потім Дорош здалеку «розряджали свої гармати», та сітка воріт гостей від цих пострілів не постраждала.

І от, після чергової паузи в грі, викликаної заміною, сталося дещо. Ашраф сказав, напевно, щось не дуже приємне головному судді й побачив перед собою «червоне світло». От на цьому вже інтрига перестала існувати. Програючи, вдесятьох, граючи против «заведеного» домашніми невдачами суперника, «Металург», напевно, утратив майже всі шанси на те, щоби взяти в Чернівцях хоча б одне очко. Хоча, був один перспективний закид на Жуніора, та гравець своєю можливістю не скористався.

Далі була тільки «Буковина». 88 хвилина – Вечтомов подає у штрафний майданчик, Степанков переправляє м’яча на Дороша, а Роман стріляє по пташках. Наступний навіс, вже у додані арбітром хвилини, призвів до удару вже Вечтомова після пропуску Степанкова, проте захисники «шкіряного» винесли. А забіг на останніх секундах Крамара і його напівпас – напівудар взяв Руденко.

І що ми маємо? Виконання обіцянок тренера «Буковини» Зайця щодо бойового настрою команди, результативну перемогу, демонстрацію характеру чернівецької «скуадри». А також закручення інтриги щодо другої путівки у прем’єр-лігу.

З однієї сторони, трохи жаль гостей, та якщо не все, то більшість таки була в їхніх руках. На п’яти ж тепер їм наступає «Севастополь», і останніми матчами, коли вирішуватимуться дві кращі команди першої ліги, буде надзвичайно спекотно й непередбачувано. З іншої – радісно за нарешті переможну «Буковину». Вболівальники, що кричали нещодавно «Ганьба», тепер радісно скандували назву рідної команди, і я сподіваюсь, що вони зроблять певні висновки на майбутнє і зрозуміють, що із командою серця потрібно бути поряд не тільки в перемозі, а під час скрутних днів.